خبر عاجل

هشت نظامی وابسته به جبهه ی مقاومت در بلخ جان باختند

 

 

 

در هفته های پسین تحرکات نیروهای جبهه ی مقاومت مدعی شده اند که چندین عملیات چریکی را در برابر جنگجویان طالبان راه اندازی کرده اند که از اثر آن ده ها جنگجوی این گروه کشته شده اند. در تازه ترین مورد، سخنگوی جبهه ی مقاومت اعلام کرده است که در درگیری میان طالبان و برخی از نیروهای وابسته به جبهه‌ی مقاومت ملی در بلخ؛ فرمانده جمشید کوهستانی با هشت تن از افرادش کشته شده است. بر بنیاد گزارش ها جمشید کوهستانی در رژیم پیشین افسر نیروهای امنیتی بود و پس از روی کار شدن امارت اسلامی او به جبهه ی مقاومت پیوست.

 

سخن‌گوی جبهه‌ی مقاومت ملی هم‌چنان، ادعا کرده است که طالبان پس از درگیری با فرمانده جمشید، وارد خانه‌‌ی باشندگان محل شده و حاجی مهرالله از بزرگان کشنده‌ی بلخ را با پسر، عروس جوان و کودک نوزاد این خانواده به گونه‌ی بی‌رحمانه به قتل رسانده اند.

 

صبغت‌الله احمدی، سخن‌گوی جبهه‌ی مقاومت ملی افغانستان، می‌گوید که هشت تن از افراد این جبهه در درگیری با افراد طالبان در ولایت بلخ کشته شده‌ اند. آقای احمدی در برگه‌ی فیسبوکش نوشته است که این رویداد پنج‌شنبه‌شب -۳۰ دلو-، در یکی از روستاهای ولسوالی کشنده‌ی ولایت بلخ رخ داده است.

 

او گفته است: «مبارزه‌ی ما بر ضد تاریکی و اشغال هیچ گاهی توقف نکرده و به گونه‌ی شبانه روزی ادامه داشته است. دیشب فرماندِه عبدالقدیر، معروف به فرماندِه جمشید کوهستانی با هشت تن دیگر از مبارزان سر بلند و متعهد به آزادی افغانستان در زادگاه شان در روستای باختر ولسوالی کُشنده‌ی بلخ در نبرد تن ‌به ‌تن و نا برابر با تفنگ داران وحشی خوارج طالبان به شهادت رسیدند.»

 

سخن‌گوی جبهه‌ی مقاومت ملی هم‌چنان، ادعا کرده است که طالبان پس از درگیری با فرمانده جمشید، وارد خانه‌‌ی باشندگان محل شده و حاجی مهرالله از بزرگان کشنده‌ی بلخ را با پسر، عروس جوان و نوزاد این خانواده به گونه‌ی بی‌رحمانه به قتل رسانده اند. او تأکید کرده است که جنایت‌های طالبان بی‌پاسخ نمی‌ماند و در زمان و مکان مناسب به آن پاسخ حساب‌شده داده خواهد شد.

 

این رویداد در حالی در بلخ اتفاق می افتد که بر بنیا دگزارش ها نیروهای جبهه ی مقاومت با راه اندازی عملیات های چریکی توانسته اند در برخی از ولایت های کشور به جنگجویان امارت اسلامی تلفاتی وارد کنند. موردی که از سوی مقام های امارت اسلامی پذیرفته نشده و تأکید می گردد که هیچ گونه تحرکاتی در برابر نیروهای امارت اسلامی در هفته های پسین انجام نشده است. از سوی هم برخی از فرماندهان جبهه ی مقاومت تأکید دارند که به زودی حمله های انتقام جویانه را در برابر طالبان راه اندازی خواهند کرد.